Skipper
 
KOLONIE ŻEGLARSKO-ARTYSTYCZNE (9-12 LAT)

KOLONIE ŻEGLARSKIE >>> ŻAGLE 2.0 | ARTYSTYCZNE | PIŁKARSKIE | FUNNY GAMES

OPEN ART
KOLONIE ŻEGLARSKO-ARTYSTYCZNE
MAZURY 2019

Kolonie żeglarsko-artystyczne to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje aktywnie i twórczo. Codzienne zajęcia żeglarskie, wycieczki autokarowe, zabawy sportowe, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke... - to tylko część kolonijnych atrakcji. W ramach programu Open Art uczestnicy będą tworzyli niebanalne projekty plastyczne, designerskie, muzyczne, filmowe, taneczne... Jeśli drzemie w Tobie artystyczna dusza, musisz do nas dołączyć!

UCZESTNICY: 9-12 lat

ZAKWATEROWANIE

 

Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Uczestnicy mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą - sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro) lub w nowych domkach campingowych (2015), w pokojach 2-, 3-osobowych. Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, strzeżone kąpielisko i boiska sportowe.

Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

1. Codzienne zajęcia żeglarskie:
- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw żeglarstwa i pracy w charakterze członka załogi,
- nauka samodzielnego żeglowania na jachtach typu Figielek,
- zabawy żeglarskie na łódce typu MultiFUN 4 in 1 (żaglówka, windsurfing, kajak, materac do holowania),
- pływania na jachcie dwumasztowym typu DZ 10 (duży, 10-osobowy jacht) i na jachtach kabinowych,
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- rejs po Jeziorze Ryńskim i Tałtach połączony z biwakiem i ogniskiem,
- zdobywanie certyfikatów żeglarskich Skippi Joy
oraz:
- nauka pływania na kajakach i rowerach wodnych,
- pokaz motorowodniacki + pływanie na szybkiej motorówce (jednorazowo).Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają ratownicy WOPR mający do dyspozycji 4 łodzie motorowe. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych i w dni, w których organizowane są wycieczki. W ośrodku całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.

2. Zajęcia artystyczne
OPEN ART
Jeśli macie w sobie artystyczną duszę i lubicie tworzyć rzeczy, które budzą podziw i zaskoczenie u innych, to koniecznie musicie przyłączyć się do naszej grupy. Podczas zajęć zajmiemy się sztuką przez duże „S”. Przygotujemy układ taneczny, występ wokalny, pokaz mody i zrealizujemy teledysk. Będziemy bawić się modą i designem, projektować, tworzyć happeningi i instalacje plastyczne. Zgłębimy tajniki kuchni artystycznej, a także otworzymy własną, kolonijną pracownię rękodzieła. Podsumowaniem kolonii będzie wielka wystawa prac i projektów naszej grupy oraz koncert finałowy.

Program artystyczny realizowany jest w ośmiu blokach zajęć (2-3 godziny) w turnusach 14-dniowych i w sześciu blokach zajęć w turnusach 11-dniowych.

3. Zajęcia kolonijne:
- dwie wycieczki autokarowe (np.: Mikołajki, Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Park Wodny "Tropikana") - program wycieczek ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie,
- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,
- ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke,
- gry i zabawy fabularne i logiczne...

Jeden z trzech bloków programowych w ciągu dnia, to zajęcia do wyboru (np.: dodatkowe zajęcia żeglarskie, piłkarskie, gry i zabawy Funny Games).

Oprócz kolonii żeglarsko-artystycznych proponujemy również kolonie żeglarsko-piłkarskie, kolonie z rozszerzonym programem żeglarskim Żagle 2.0 oraz kolonie żeglarskie z programem gier i zabaw Funny Games.

ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.

TERMINY
- Kolonie KA1 23.06 - 06.07.2019 - 14 dni
- Kolonie KA2 07.07 - 20.07.2019 - 14 dni
- Kolonie KA3 21.07 - 03.08.2019 - 14 dni
- Kolonie KA4 04.08 - 17.08.2019 - 14 dni
- Kolonie KA5 18.08 - 29.08.2019 - 12 dni
 
Wstępnych rezerwacji na sezon 2019 można dokonać mailowo: skipper@skipper.pl lub telefonicznie: 501-806-802.
 
CENA w 2018 r. : 14 dni - 2150 zł - ceny na sezon 2019 opublikowane zostaną w późniejszym terminie

DOJAZD za dodatkową opłatą:
- autokarem Skippera z Łodzi przez Ciechanów,
- autokarem Skippera z Warszawy przez Ostrołękę.


OPŁATY DODATKOWE
- przejazd autokarem Skippera w obie strony: Łódź, Warszawa - 130 zł; Ciechanów, Ostrołęka - 100 zł

Ryn - kolonie żeglarskie, kolonie letnie, obóz żeglarski

Ryn - miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie, ośrodki żeglarskie i campingi.

Warunki uczestnictwa

kolonie żeglarskie

Facebook
YouTube