Skipper
 
KOLONIE ŻEGLARSKIE (9-12 LAT)

KOLONIE ŻEGLARSKIE >>> ŻAGLE 2.0 | ARTYSTYCZNE | PIŁKARSKIE | FUNNY GAMES

ŻAGLE 2.0
KOLONIE Z ROZSZERZONYM PROGRAMEM ŻEGLARSKIM
MAZURY 2019

Kolonie żeglarskie to idealna propozycja aktywnego spędzenia wakacji dla dzieci w wieku 9-12 lat. Kolonie Żagle 2.0 gwarantują podwójną dawkę żeglarskich emocji! Ciekawe i różnorodne zajęcia żeglarskie, prowadzone na kilku typach jachtów, pozwolą uczestnikom poznać wszystkie uroki żeglarstwa śródlądowego. Na koloniach realizowane będą autorskie programy edukacji i zabaw żeglarskich Skippi Joy oraz Young Crew. Oprócz żeglowania, uczestników czeka wiele atrakcji kolonijnych: wycieczki autokarowe, zabawy sportowe, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke... oraz specjalny blok zajęć do wyboru The Best Of. Kolonie żeglarskie z tak bogatym programem z pewnością spodobają się wszystkim dzieciom i będą doskonałym początkiem ich żeglarskiej przygody.

UCZESTNICY: 9-12 lat

ZAKWATEROWANIE

kolonie hotel 

Kolonie żeglarskie odbywają się w Ośrodku Sportów Wodnych w Rynie. Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Uczestnicy mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą - sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro) lub w nowych domkach campingowych, w pokojach 2-, 3-osobowych. Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, strzeżone kąpielisko i boiska sportowe.

Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

1. Zajęcia żeglarskie:
- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw żeglarstwa i pracy w charakterze członka załogi,
- nauka samodzielnego żeglowania na jachtach typu Figielek,
- zabawy żeglarskie na łódce typu MultiFUN 4 in 1 (żaglówka, windsurfing, kajak, materac do holowania),
- pływania na jachcie dwumasztowym typu DZ 10 (duży, 10-osobowy jacht) i na jachtach kabinowych,
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- rejs po Jeziorze Ryńskim i Tałtach połączony z biwakiem i ogniskiem,
- zdobywanie certyfikatów żeglarskich Skippi Joy
oraz:
- nauka pływania na kajakach i rowerach wodnych,
- pokaz motorowodniacki + pływanie na szybkiej motorówce (jednorazowo).

Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy oraz ratownicy mający do dyspozycji nowoczesne łodzie motorowe. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych i w dni, w których organizowane są wycieczki. W ośrodku całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.


  

Young Crew - wszystkie ręce na pokład! W trakcie zajęć uczestnicy będą poznawać tajniki pracy załogi na wieloosobowym jachcie śródlądowym. Będą uczyć się bezpiecznego poruszania po jachcie, prawidłowego stawiania i wybierania żagli, pracy na cumach oraz zachowania się załogi podczas typowych manewrów. Po potwierdzeniu przez instruktora zdobytych umiejętności uczestnicy otrzymują certyfikat i odznakę Young Crew. Certyfikat potwierdza zdobycie podstawowych umiejętności potrzebnych do pełnienia funkcji wykwalifikowanego członka załogi jachtu śródlądowego.

Zajęcia programu Young Crew są doskonałym wprowadzeniem do kursu na patent żeglarza jachtowego.


2. Zajęcia kolonijne:
- dwie wycieczki autokarowe (np.: Mikołajki, Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Park Wodny "Tropikana") - program wycieczek ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie,
- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,
- ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke...
- zajęcia artystyczne,
- gry fabularne, zabawy logiczne...

3. The Best Of - zajęcia do wyboru

Każdego dnia, jeden z trzech bloków programowych to zajęcia do wyboru. Każdy uczestnik może wybrać najbardziej interesujące go zajęcia z kilku programów realizowanych na kolonii - Funny Games, Football Academy, czy Open Art. Jednego dnia mogą to być np. zajęcia sportowe, innego zajęcia artystyczne lub gry i zabawy Funny Games. Uczestnik tworzy więc swój indywidualny program najciekawszych zajęć na kolonii - swoje The Best Of.


ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.

TERMINY
- Kolonie K1 23.06 - 06.07.2019 - 14 dni
- Kolonie K2 07.07 - 20.07.2019 - 14 dni
- Kolonie K3 21.07 - 03.08.2019 - 14 dni
- Kolonie K4 04.08 - 17.08.2019 - 14 dni
- Kolonie K5 18.08 - 29.08.2019 - 12 dni
 
Wstępnych rezerwacji na sezon 2019 można dokonać mailowo: skipper@skipper.pl lub telefonicznie: 501-806-802.
 
CENA w 2018 r. : 14 dni - 2150 zł - ceny na sezon 2019 opublikowane zostaną w późniejszym terminie

DOJAZD za dodatkową opłatą:
- autokarem Skippera z Łodzi przez Ciechanów,
- autokarem Skippera z Warszawy przez Ostrołękę.

OPŁATY DODATKOWE
- przejazd autokarem Skippera w obie strony: Łódź, Warszawa - 130 zł; Ciechanów, Ostrołęka - 100 zł

Ryn - kolonie żeglarskie, kolonie letnie, obóz żeglarski   

Ryn - miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie, ośrodki żeglarskie i campingi.Warunki uczestnictwa

kolonie żeglarskie

Facebook
YouTube