Skipper
 

OBOZY ŻEGLARSKIE - ŻEGLARZ JACHTOWY

OBOZY ŻEGLARSKIE >>> ŻEGLARZ JACHTOWY | INLAND SAILOR / CC | ŻEGLARZ 2.0 | WYPRAWOWE | REKREACYJNE

OBOZY ŻEGLARSKIE ZE SZKOLENIEM
NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO
Mazury 2020

W trakcie obozu odbywa się pełne szkolenie praktyczne i teoretyczne na patent żeglarza jachtowego prowadzone metodą Smart Skipper. Uczestnicy pływają na nowoczesnych jachtach żaglowych typu Sportina 600. Oprócz intensywnych zajęć żeglarskich w programie obozu są również gry i zabawy sportowe, ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke, pokazy filmów żeglarskich... Uczestnicy popłyną również na całodniowy rejs do Mikołajek.Obóz kończy się egzaminem na patent.

ŻEGLARZ JACHTOWY - patent uprawniający do prowadzenia jachtów żaglowych:
- po wodach śródlądowych,
- po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej (jachty o długości do 12 m)
- szczegóły.

SMART SKIPPER (2019!)
Smart Skipper to nowy program edukacyjny Skippera przygotowujący młodych "kapitanów/kapitanki" (skipperów/skipperki) do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych. Opiera się on na dwóch hasłach: Żeglarstwo jest przyjemne! Żeglarstwo jest łatwe! W programie Smart Skipper rezygnujemy z tradycyjnych metod szkoleniowych takich jak: nauczanie przedmiotowe, wykłady (żeglarstwa nie da się nauczyć w sali wykładowej), czy kartkówki (nikt ich nie lubi :). Zamiast tego wprowadzamy do nauki żeglarstwa najnowsze, najbardziej efektywne, przyjazne i przyjemne :) metody edukacyjne (s = smart = skipper): s-projekty, s-makiety, s-modele, s-active pointy, s-gry, s-karty, s-debaty, s-warsztaty, s-konstrukcje, s-wyprawy, s-wyzwania, s-tipy, s-triki, s-relacje, s-snapy, s-komiksy, s-clipy, s-kody, s-mapy, s-quizy, s-likey... Nowy program, to również nowy "samouczący" podręcznik.

UCZESTNICY: 14-16 lat (w obozie mogą uczestniczyć osoby od 13-go roku życia, jednak zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Sportu z dnia 9.04.2013 r. do egzaminu na patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego mogą przystąpić jedynie osoby, które w dniu egzaminu będą miały ukończone 14 lat)

TERMINY 2019

Obóz żeglarski - żeglarz jachtowy O1  28.06 - 11.07.2020  14 dni
Obóz żeglarski - żeglarz jachtowy O12.07 - 25.07.2020  14 dni
Obóz żeglarski - żeglarz jachtowy O3  26.07 - 08.08.2020  14 dni
Obóz żeglarski - żeglarz jachtowy O4  09.08 - 22.08.2020  14 dni

Obóz żeglarski - żeglarz jachtowy O5  09.08 - 29.08.2020  21 dni

CENA: 14 dni - 2400 zł | 21 dni - 3500 zł

Ceny nie zawierają opłat egzaminacyjnych.

Dostępność miejsc w poszczególnych terminach można sprawdzić w naszym biurze: 501 806 802, 42 612 25 08, skipper@skipper.pl

Osoby, które ukończyły 15 lat zapraszamy również na odbywające się równolegle rejsy szkoleniowe.

ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie), noclegi, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR, bezpłatny podręcznik, ubezpieczenie NNW.

Uczestnicy mieszkają w nowych domkach campingowych, w pokojach 2-, 3-osobowych (w każdym domku jest łazienka z toaletą i prysznicem) - zdjęcia ośrodka.

DOJAZD za dodatkową opłatą:
- autokarem Skippera z Łodzi przez Ciechanów,
- autokarem Skippera z Warszawy przez Ostrołękę.
Proponujemy również dojazd łączony (autobus, pociąg, autokar Skippera) z Krakowa, Wrocławia, Katowic, Poznania, Gdańska, Szczecina, Kielc, Lublina, Częstochowy, Płocka, Olsztyna, Radomia i Rzeszowa - szczegóły dojazdu z poszczególnych miast

STERNIK MOTOROWODNY

W ramach obozu istnieje możliwość ukończenia kursu na stopień sternika motorowodnego (od 14-go roku życia).
Zajęcia praktyczne odbywają się na nowoczesnych łodziach motorowych typu Galia 440.

OPŁATY DODATKOWE
- przejazd autokarem w obie strony: Łódź, Warszawa - 150 zł; Ciechanów, Ostrołęka - 110 zł
- dojazd łączony z innych miast - wg cennika na stronie skipper.pl/dojazd
- opłaty egzaminacyjne:
  - 125 zł egzamin (wpłata przed egzaminem na konto Skippera, osoby uczące się w wieku do 26 lat, posiadające ważną legitymację szkolną)
  - 25 zł za wydanie patentu (wpłata po zdanym egzaminie na konto PZŻ, osoby uczące się w wieku do 26 lat, posiadające ważną legitymację szkolną)
- kurs motorowodny - 375 zł + opłaty egzaminacyjne: 125 zł egzamin (wpłata przed egzaminem na konto Skippera); 25 zł patent (wpłata po zdanym egzaminie na konto PZMWiNW)



Warunki uczestnictwa

 

 

Facebook
YouTube