Skipper
 

BAŁTYK

STAŻOWO-SZKOLENIOWE REJSY MORSKIE BAŁTYK 2018Rejsy po Morzu Bałtyckim mają charakter stażowo-szkoleniowy, jednakże łączą ze sobą elementy turystyki i szkolenia żeglarskiego.

Celem rejsów jest zdobycie doświadczenia w żegludze morskiej oraz zaliczenie godzin stażowych wymaganych przez PZŻ na wyższe stopnie żeglarskie. Osoby zainteresowane szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy będą miały doskonałą okazję do praktycznej nauki nawigacji, locji czy przepisów.
Każdy uczestnik rejsów stanowi załogę jachtu i jest zobowiązany do czynnego uczestniczenia we wszystkich pracach na jachcie, w tym do pełnienia wacht nawigacyjnych i kambuzowych. Od uczestników rejsów nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego ani patentów żeglarskich.

Trasę rejsów ustala kapitan z załogą w dniu wypłynięcia. Realizacja trasy w ogromnym stopniu zależy od warunków pogodowych i kondycji załogi. Staramy się zawsze w pełni realizować zaplanowaną trasę, jednakże plan rejsu należy traktować jedynie orientacyjnie i poglądowo. W zależności od warunków atmosferycznych na bieżąco dostosowujemy trasę rejsu tak, aby była jak najbardziej atrakcyjna żeglarsko i turystycznie.

Staż morski na stopnie PZŻ: 60 - 110 godzin
System szkolenia PZŻ wymaga od kandydatów na wyższe stopnie żeglarskie wykazania się odpowiednim stażem morskim. W 8-dniowych rejsach można wypływać od około 60 do 110 godzin stażowych. Po rejsie każdy Uczestnik otrzymuje Opinię z Rejsu Morskiego, akceptowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Liczba godzin stażowych uzyskanych w rejsie jest uzależniona od warunków atmosferycznych i intensywności żeglugi i nie możemy jej zagwarantować.

UCZESTNICY: od 18 lat (od 16 lat za zgodą rodziców)


Cena brutto zawiera: miejsce na jachcie, prowadzenie jachtu przez uprawnionego kapitana, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, opłaty portowe i administracyjne, paliwo, gaz, ubezpieczenie jachtu, podstawowe szkolenie żeglarskie, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość wypożyczenia sztormiaków.

Cena nie zawiera: transportu, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW, zwiedzania i biletów wstępu do atrakcji turystycznych, korzystania z płatnych natrysków w marinach.

Zaliczka: 30% ceny płatne w ciągu 7 dni od wystawienia umowy. Pozostała kwota płatna na 5 tygodni przed rozpoczęciem rejsu.

Zakres obowiązkowego ubezpieczenia KL i NNW: dbając o Państwa bezpieczeństwo i spokój, każdy Uczestnik naszych rejsów objęty jest obligatoryjnym ubezpieczeniem KLiA i NNW - polisa Allianz Tramp. Koszt podstawowego ubezpieczenia "Allianz Tramp Mini" wynosi 40,00 zł i doliczany jest do ceny rejsu. Suma ubezpieczenia w pakiecie "Mini" wynosi: KLiA: 10.000 €, NNW 2.000 €.
Firma Allianz oferuje również większe pakiety ubezpieczeniowe. W przypadku zainteresowania szerszym zakresem ubezpieczenia prosimy o informację w zgłoszeniu.

PRZYGOTOWANIE DO REJSU
- szczegóły

TRANSPORT: dojazd własny
Dojazd i powrót nie są wliczone w cenę rejsu a Uczestnicy organizują go we własnym zakresie.

Miejsca rozpoczęcia i zakończenia rejsów:
GDAŃSK: Marina Gdańsk, ul. Szafarnia - zobacz mapkę
ŚWINOUJŚCIE: Marina Północna, ul. Rogozińskiego/Jachtowa - zobacz mapkę
Facebook
YouTube