baner%25202_edited_edited.png

SKIPPER | KOLONIE ŻEGLARSKIE 2022

KOLONIE

ŻEGLARSKO-

SMART&ART

MAZURY

ARTYSTYCZNE

ŻEGLARSKIE | ŻEGLARSKO-ARTYSTYCZNE | REGATOWE

Kolonie żeglarsko-artystyczne to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje aktywnie i twórczo. Codzienne zajęcia żeglarskie, wycieczki autokarowe, zabawy sportowe, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke... – to tylko część kolonijnych atrakcji. W ramach programu Smart&Art uczestnicy będą tworzyli niebanalne projekty plastyczne, designerskie, muzyczne, filmowe, taneczne... Wcielą się też w rolę konstruktora, budowniczego, naukowca, detektywa. Smartersi będą wymyślać i realizować najbardziej "odlotowe" projekty, a wszystko, jak to w Skipperze, z dużą dawką humoru, zabawy i ruchu na świeżym powietrzu. 

UCZESTNICY: 9-12 lat

ZAKWATEROWANIE

zof5.png

Kolonie żeglarskie odbywają się w Ośrodku Sportów Wodnych w Rynie. Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Uczestnicy mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą - sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro). Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, strzeżone kąpielisko i boiska sportowe.


Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

 

1. Zajęcia żeglarskie:

- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw żeglarstwa i pracy w charakterze członka załogi,
- nauka samodzielnego żeglowania na jachtach typu Laser Funboat, Laser Bug, Topaz Taz,
- pływanie na jachtach dwumasztowych (DZ 10) oraz na jachtach kabinowych,
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- rejs po Jeziorze Ryńskim i Tałtach połączony z biwakiem i ogniskiem,
- zdobywanie certyfikatów żeglarskich
oraz:
- nauka pływania na kajakach i rowerach wodnych,
- pokaz motorowodniacki + pływanie na szybkiej motorówce (jednorazowo).


Podczas zajęć żeglarskich realizujemy 4 programy:

SKIPPI SKILLS – aby jeździć na deskorolce, trzeba nauczyć się jeździć na deskorolce. Tak samo jest w żeglarstwie :). Umiejętności żeglarskie, zarówno podstawowe, jak i zaawansowane, zdobędziesz na zajęciach Skippi Skills.
Program Skippi Skills wykorzystuje najlepsze światowe wzorce edukacji żeglarskiej dzieci i oparty jest na czterech certyfikatach: Skippi Junior, Skippi Sailor, Skippi Champion oraz Young Crew.

SKIPPI GAMES – zdobyte na zajęciach Skippi Skills umiejętności trzeba utrwalać i rozwijać. Najlepiej w formie gier i zabaw na wodzie. Koszykówka na jachcie, czy może tropienie stada wodnych żyraf? Sprawdź co Cię zaskoczy na zajęciach Skippi Games!

SKIPPI CHALLENGE – podejmij wyzwanie! Często zdarza Ci się robić coś, czego nie zrobił nikt przed tobą? Pewnie nie :). Na zajęciach Skippi Challenge będziesz miał taką okazję. Przygotowaliśmy dla Ciebie ekscytujące żeglarskie wyzwania!

SKIPPI RACING – regaty żeglarskie budzą zawsze wielkie emocje. Na zajęciach regatowych będziemy ścigać się na jachtach Topaz Taz i Laser Bug. Gotowi do startu?!

skippi_joy2.png

Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy i ratownicy mający do dyspozycji nowoczesne łodzie motorowe. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych i w dni, w których organizowane są wycieczki. Przy sąsiedniej kei całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.


2. Zajęcia artystyczne SMART&ART
Jeśli macie w sobie artystyczną duszę i lubicie tworzyć rzeczy, które budzą podziw i zaskoczenie u innych, to koniecznie musicie przyłączyć się do naszej grupy. Podczas zajęć zajmiemy się sztuką przez duże „S”. Przygotujemy układ taneczny, występ wokalny, pokaz mody i zrealizujemy teledysk. Będziemy bawić się modą i designem, projektować, tworzyć happeningi i instalacje plastyczne. Zgłębimy tajniki kuchni artystycznej, a także otworzymy własną, kolonijną pracownię rękodzieła. Ale to nie wszystko! Na zajęciach wcielicie się w rolę konstruktora, budowniczego, naukowca, detektywa... Będziemy wymyślać i realizować najbardziej "odlotowe" projekty, a wszystko, jak to w Skipperze, z dużą dawką humoru, zabawy i ruchu na świeżym powietrzu

Program artystyczny realizowany jest w ośmiu blokach zajęć (2-3 godziny) w turnusach 14-dniowych, sześciu blokach zajęć w turnusach 11-dniowych oraz czterech blokach w turnusach 7-dniowych.


3. Zajęcia kolonijne:
- dwie wycieczki autokarowe (np.: Mikołajki, Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Park Wodny "Tropikana") – program wycieczek ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie (turnusy 7-dniowe jedna wycieczka),
- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,
- ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke,
- gry i zabawy fabularne i logiczne...

Jeden z trzech bloków programowych w ciągu dnia, to zajęcia do wyboru (np.: dodatkowe zajęcia żeglarskie lub sportowe).


4. ACTIVE POINT – to ponad dwadzieścia emocjonujących gier i zabaw ruchowych w jednym miejscu, dostępnych non-stop dla wszystkich naszych kolonistów. Bieganie, skakanie, celowanie, rzucanie, łapanie, strącanie, wrzucanie, odbijanie, wybijanie, żonglowanie, wystrzeliwanie... W Active Poincie aktywność ruchowa nigdy się nie znudzi! :)
Uczestnicy mają do stałe
j dyspozycji boiska do siatkówki oraz piłki nożnej, które znajdują się przed budynkiem kolonijnym.

 

Oprócz kolonii żeglarsko-artystycznych proponujemy również kolonie żeglarsko-sportowe oraz kolonie z rozszerzonym programem żeglarskim.

ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.


TERMINY
 

Kolonie KA1   26.06 - 09.07.2022   14 dni

Kolonie KA2   10.07 - 20.07.2022   11 dni
Kolonie KA3   20.07 - 30.07.2022   11 dni

Kolonie KA4   31.07 - 13.08.2022   14 dni - ostatnie wolne miejsce dla chłopca

Kolonie KA5   14.08 - 27.08.2022   14 dni

Kolonie KAA   31.07 - 06.08.2022   7 dni

Kolonie KAB   07.08 - 13.08.2022   7 dni

Kolonie KAC   14.08 - 20.08.2022   7 dni

Kolonie KAD   21.08 - 27.08.2022   7 dni

Kolorem szarym zaznaczone są terminy, na które przyjmujemy już tylko zapisy na listę rezerwową.

 

CENA: 14 dni - 2950 zł | 11 dni - 2350 zł | 7 dni - 1500 zł 
W cenę wliczone są wszystkie atrakcje kolonijne (wycieczki, pływanie motorówką, certyfikaty, galerie foto...)

Przyjmujemy płatności bonem turystycznym.

DOJAZD:

- autokarem Skippera z Łodzi - 100 zł (dojazd i powrót 200 zł),

- autokarem Skippera z Warszawy - 100 zł (dojazd i powrót 200 zł),
-
własny.

rynzamek.jpg

Ryn – miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie, ośrodki żeglarskie i campingi.

zapisz_sie.png

W ramach programu promocyjnego Skipper Club wszyscy uczestnicy otrzymują od nas koszulkę oraz komplet firmowych gadżetów. Dodatkowo dla osób uczestniczących w kursach żeglarskich i motorowodnych – podręcznik gratis.

club2.png

.