top of page
baner%25202_edited_edited.png

SKIPPER | KOLONIE ŻEGLARSKIE DLA DZIECI | 2024

KOLONIE ŻEGLARSKO-ARTYSTYCZNE

SMART&ART

MAZURY

ŻEGLARSKIE | ŻEGLARSKO-ARTYSTYCZNE | REGATOWE

Kolonie żeglarsko-artystyczne to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje aktywnie i twórczo. Codzienne zajęcia żeglarskie, wycieczka autokarowa, zabawy sportowe, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke... – to tylko część kolonijnych atrakcji. W ramach programu Smart&Art uczestnicy będą tworzyli niebanalne projekty plastyczne, designerskie, muzyczne, filmowe, taneczne... Wcielą się też w rolę konstruktora, budowniczego, naukowca, detektywa. Smartersi będą wymyślać i realizować najbardziej "odlotowe" projekty, a wszystko, jak to w Skipperze, z dużą dawką humoru, zabawy i ruchu na świeżym powietrzu. 

UCZESTNICY: 8-12 lat

ZAKWATEROWANIE

zof5.png

Kolonie żeglarskie odbywają się w Ośrodku Sportów Wodnych w Rynie. Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Uczestnicy mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą - sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro)

lub w nowych domkach campingowych, w pokojach 2-3-osobowych (w każdym domku jest łazienka z toaletą i prysznicem) Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, strzeżone kąpielisko i boiska sportowe.


Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

 

1. Zajęcia żeglarskie:

- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw żeglarstwa i pracy w charakterze członka załogi,
- nauka samodzielnego żeglowania na jachtach typu Laser Funboat, Laser Bug, Topaz Taz,
- pływanie na jachtach dwumasztowych (DZ 10) oraz na jachtach kabinowych,
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- rejs po Jeziorze Ryńskim i Tałtach połączony z biwakiem i ogniskiem,
- zdobywanie certyfikatów żeglarskich
oraz:
- nauka pływania na kajakach i rowerach wodnych,
- pokaz motorowodniacki + pływanie na szybkiej motorówce (jednorazowo).


Podczas zajęć żeglarskich realizujemy 4 programy:

SKIPPI SKILLS – aby jeździć na deskorolce, trzeba nauczyć się jeździć na deskorolce. Tak samo jest w żeglarstwie :). Umiejętności żeglarskie, zarówno podstawowe, jak i zaawansowane, zdobędziesz na zajęciach Skippi Skills.
Program Skippi Skills wykorzystuje najlepsze światowe wzorce edukacji żeglarskiej dzieci i oparty jest na czterech certyfikatach: Skippi Junior, Skippi Sailor, Skippi Champion oraz Young Crew.

SKIPPI GAMES – zdobyte na zajęciach Skippi Skills umiejętności trzeba utrwalać i rozwijać. Najlepiej w formie gier i zabaw na wodzie. Koszykówka na jachcie, czy może tropienie stada wodnych żyraf? Sprawdź co Cię zaskoczy na zajęciach Skippi Games!

SKIPPI CHALLENGE – podejmij wyzwanie! Często zdarza Ci się robić coś, czego nie zrobił nikt przed tobą? Pewnie nie :). Na zajęciach Skippi Challenge będziesz miał taką okazję. Przygotowaliśmy dla Ciebie ekscytujące żeglarskie wyzwania!

SKIPPI RACING – regaty żeglarskie budzą zawsze wielkie emocje. Na zajęciach regatowych będziemy ścigać się na jachtach Topaz Taz i Laser Bug. Gotowi do startu?!

skippi_joy2.png

Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy i ratownicy mający do dyspozycji nowoczesne łodzie motorowe. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych i w dni, w których organizowane są wycieczki. Przy sąsiedniej kei całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.


2. Zajęcia artystyczne SMART&ART
Jeśli macie w sobie artystyczną duszę i lubicie tworzyć rzeczy, które budzą podziw i zaskoczenie u innych, to koniecznie musicie przyłączyć się do naszej grupy. Podczas zajęć zajmiemy się sztuką przez duże „S”. Przygotujemy układ taneczny, pokaz mody i zrealizujemy teledysk. Będziemy bawić się modą i designem, projektować, tworzyć happeningi i instalacje plastyczne. Zgłębimy tajniki kuchni artystycznej, a także otworzymy własną, kolonijną pracownię rękodzieła. Ale to nie wszystko! Na zajęciach wcielicie się w rolę konstruktora, budowniczego, naukowca, detektywa... Będziemy wymyślać i realizować najbardziej "odlotowe" projekty, a wszystko, jak to w Skipperze, z dużą dawką humoru, zabawy i ruchu na świeżym powietrzu

Program artystyczny realizowany jest w ośmiu blokach zajęć (2-3 godziny) w turnusach 14-dniowych, sześciu blokach zajęć w turnusach 11-dniowych oraz czterech blokach w turnusach 7-dniowych.


3. Zajęcia kolonijne:

- wycieczka autokarowa (np.: Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko) – program wycieczki ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie,

- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,

- ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke...

- zajęcia artystyczne,
- gry fabularne, zabawy logiczne...


Jeden z trzech bloków programowych w ciągu dnia, to zajęcia do wyboru (np.: dodatkowe zajęcia żeglarskie lub sportowe).

4. ACTIVE POINT – to ponad dwadzieścia emocjonujących gier i zabaw ruchowych w jednym miejscu, dostępnych non-stop dla wszystkich naszych kolonistów. Bieganie, skakanie, celowanie, rzucanie, łapanie, strącanie, wrzucanie, odbijanie, wybijanie, żonglowanie, wystrzeliwanie... W Active Poincie aktywność ruchowa nigdy się nie znudzi! :)
Uczestnicy mają do stałej dyspozycji boiska do siatkówki oraz piłki nożnej, które znajdują się przed budynkiem kolonijnym.

 

Oprócz kolonii żeglarsko-artystycznych proponujemy również kolonie żeglarsko-sportowe oraz kolonie z rozszerzonym programem żeglarskim.

ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.


TERMINY
 

Kolonie KA1   23.06 - 06.07.2024   14 dni 

Kolonie KA2   07.07 - 16.07.2024   10 dni - ostatnie wolne miejsce tylko dla chłopca
Kolonie KA3   17.07 - 27.07.2024   11 dni - ostatnie wolne miejsca tylko dla chłopców

Kolonie KA4   28.07 - 10.08.2024   14 dni 

Kolonie KA5   11.08 - 24.08.2024   14 dni
 

Kolonie KA-A   23.06 - 29.06.2024   7 dni

Kolonie KA-B   30.06 - 06.07.2024   7 dni 

Kolonie KA-C   28.07 - 03.08.2024   7 dni - ostatnie wolne miejsca tylko dla chłopca

Kolonie KA-D   04.08 - 10.08.2024   7 dni 

Kolonie KA-E   11.08 - 17.08.2024   7 dni 

Kolonie KA-F   18.08 - 24.08.2024   7 dni

Kolor szary - brak miejsc. Zapraszamy do wyboru innego terminu lub do zapisu na listę rezerwową.

CENY
14 dni - 3600 zł | 11 dni - 2890 zł | 10 dni - 2630 zł | 7 dni - 1900 zł 
W cenę wliczone są wszystkie atrakcje kolonijne (wycieczki, pływanie motorówką, certyfikaty, galerie foto...)

DOJAZD:

- autokarem Skippera z Łodzi - 135 zł (dojazd i powrót 270 zł),

- autokarem Skippera z Warszawy - 135 zł (dojazd i powrót 270 zł),
-
własny.

rynzamek.jpg

Ryn – miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie, ośrodki żeglarskie i campingi.

zapisz_sie.png

W ramach programu promocyjnego Skipper Club wszyscy uczestnicy otrzymują od nas koszulkę oraz komplet firmowych gadżetów. Dodatkowo dla osób uczestniczących w kursach żeglarskich i motorowodnych – podręcznik gratis.

club2.png

.

bottom of page