top of page
baner%25202_edited_edited.png

SKIPPER | OBOZY ŻEGLARSKIE 2023

OBOZY

SZKOLENIOWE

INLAND SAILOR

MAZURY

ŻEGLARZ | INLAND SAILOR | ŻEGLARZ 2.0REKREACYJNE | WYPRAWOWE

Obozy szkoleniowe przygotowujące do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 7,5 m. Szkolenie prowadzone jest metodą Smart Skipper.

Według obowiązujących przepisów, do prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 7,5 m nie są wymagane uprawnienia żeglarza jachtowego. Osoby prowadzące taki jacht mają jednak obowiązek "posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności z zakresu żeglarstwa". Umiejętności takie można zdobyć na kursie Inland Sailor. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia niedużego jachtu śródlądowego. Program nastawiony jest głównie na zdobywanie umiejętności praktycznych z zakresu podstawowych manewrów żeglarskich oraz obsługi nowoczesnego jachtu żaglowego. Uczestnicy zapoznają się również z niezbędnymi zagadnieniami teoretycznymi, dotyczącymi głównie bezpieczeństwa, prawa drogi, oznakowania dróg wodnych oraz właściwości nautycznych jachtu. Oprócz ciekawych zajęć żeglarskich, w programie obozu są również: wycieczka autokarowa (np. Giżycko, Kętrzyn, Wilczy Szaniec, Reszel – trasa wycieczki ustalana jest dla każdego turnusu indywidualnie), całodniowy rejs do Mikołajek, gry i zabawy sportowe, ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke, pokazy filmów żeglarskich...

inlandleg.png

Uczestnicy obozu, po zaliczeniu wszystkich zajęć, otrzymują świadectwo
ukończenia kursu żeglarskiego w formie certyfikatu
Inland Sailor.

Certyfikat wydawany jest bezpłatnie.

SMART SKIPPER
Smart Skipper to nowy program edukacyjny Skippera przygotowujący młodych "kapitanów/kapitanki" (skipperów/skipperki) do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych. Opiera się on na dwóch hasłach: Żeglarstwo jest przyjemne! Żeglarstwo jest łatwe! W programie Smart Skipper rezygnujemy z tradycyjnych metod szkoleniowych, takich jak: nauczanie przedmiotowe, wykłady (żeglarstwa nie da się nauczyć w sali wykładowej), czy kartkówki (nikt ich nie lubi :). Zamiast tego wprowadzamy do nauki żeglarstwa najnowsze, najbardziej efektywne, przyjazne i przyjemne :) metody edukacyjne (s = smart = skipper): s-projekty, s-makiety, s-modele, s-active pointy, s-gry, s-karty, s-debaty, s-warsztaty, s-konstrukcje, s-wyprawy, s-wyzwania, s-tipy, s-triki, s-relacje, s-snapy, s-komiksy, s-clipy, s-kody, s-mapy, s-quizy... 

UCZESTNICY: 13-16 lat
Uczestnicy nie muszą posiadać żadnych umiejętności żeglarskich.

TERMINY 

Obóz OS1   25.06 - 08.07.2023   14 dni

Obóz OS2   09.07 - 19.07.2023   11 dni
Obóz OS3   19.07 - 29.07.2023   11 dni
 

Obóz OS4   30.07 - 12.08.2023   14 dni

Obóz OS5   13.08 - 26.08.2023   14 dni

Kolorem szarym zaznaczone są terminy, na których nie mamy już miejsc.

Zapraszamy do zapisu na listę rezerwową lub do wyboru innego terminu.

Osoby, które ukończyły 15 lat zapraszamy również na odbywające się równolegle rejsy szkoleniowe.

 

CENA 2023: 14 dni - 3375 zł | 11 dni - 2700 zł

ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie,
śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu), noclegi, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR, bezpłatny podręcznik, ubezpieczenie NNW.

Uczestnicy mieszkają w nowych domkach campingowych, w pokojach 2-, 3-osobowych (w każdym domku jest łazienka z toaletą i prysznicem)
lub w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą, łazienka z prysznicem i toaletą, balkon z widokiem na jezioro) – zdjęcia ośrodka.

DOJAZD za dodatkową opłatą:
- autokarem Skippera z 
Łodzi,
- autokarem Skippera z 
Warszawy,

- własny.
Proponujemy również dojazd łączony (autobus, pociąg, autokar Skippera) z Krakowa, Wrocławia, Katowic, Poznania, Gdańska, Szczecina, Lublina, Częstochowy, Płocka, Olsztyna, Radomia i Rzeszowa – 
szczegóły dojazdu z poszczególnych miast

STERNIK MOTOROWODNY
W ramach obozu istnieje możliwość ukończenia kursu na stopień sternika motorowodnego (od 14-go roku życia).
Zajęcia praktyczne odbywają się na nowoczesnych łodziach motorowych typu Galia 440.

 

OPŁATY DODATKOWE
- przejazd autokarem w obie strony: Łódź, Warszawa – 250 zł
- dojazd łączony z innych miast – wg cennika na stronie 
skipper.pl/dojazd
- książeczka żeglarska (dla chętnych) – 30/40 zł
- kurs motorowodny – 450 zł + opłaty egzaminacyjne: 125 zł egzamin (wpłata przed egzaminem na 
konto Skippera); 25 zł patent (wpłata po zdanym egzaminie na konto PZMWiNW)

zapisz_sie.png

W ramach programu promocyjnego Skipper Club wszyscy uczestnicy otrzymują od nas koszulkę oraz komplet firmowych gadżetów. Dodatkowo dla osób uczestniczących w kursach żeglarskich i motorowodnych – podręcznik gratis.

club2.png

.

bottom of page