top of page
baner%25202_edited_edited.png

SKIPPER | OBOZY ŻEGLARSKIE 2024

OBOZY

SZKOLENIOWE

INLAND SAILOR

MAZURY

ŻEGLARZ | INLAND SAILOR | ŻEGLARZ 2.0REKREACYJNE | WYPRAWOWE

Obozy szkoleniowe przygotowujące do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 7,5 m. Szkolenie prowadzone jest metodą Smart Skipper.

Według obowiązujących przepisów, do prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 7,5 m nie są wymagane uprawnienia żeglarza jachtowego. Osoby prowadzące taki jacht mają jednak obowiązek "posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności z zakresu żeglarstwa". Umiejętności takie można zdobyć na kursie Inland Sailor. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia niedużego jachtu śródlądowego. Program nastawiony jest głównie na zdobywanie umiejętności praktycznych z zakresu podstawowych manewrów żeglarskich oraz obsługi nowoczesnego jachtu żaglowego. Uczestnicy zapoznają się również z niezbędnymi zagadnieniami teoretycznymi, dotyczącymi głównie bezpieczeństwa, prawa drogi, oznakowania dróg wodnych oraz właściwości nautycznych jachtu. Oprócz ciekawych zajęć żeglarskich, w programie obozu są również: wycieczka autokarowa (np. Giżycko, Kętrzyn, Wilczy Szaniec, Reszel – trasa wycieczki ustalana jest dla każdego turnusu indywidualnie), całodniowy rejs do Mikołajek, gry i zabawy sportowe, ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke, pokazy filmów żeglarskich...

inlandleg.png

Uczestnicy obozu, po zaliczeniu wszystkich zajęć, otrzymują świadectwo
ukończenia kursu żeglarskiego w formie certyfikatu
Inland Sailor.

Certyfikat wydawany jest bezpłatnie.

SMART SKIPPER
Smart Skipper to nowy program edukacyjny Skippera przygotowujący młodych "kapitanów/kapitanki" (skipperów/skipperki) do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych. Opiera się on na dwóch hasłach: Żeglarstwo jest przyjemne! Żeglarstwo jest łatwe! W programie Smart Skipper rezygnujemy z tradycyjnych metod szkoleniowych, takich jak: nauczanie przedmiotowe, wykłady (żeglarstwa nie da się nauczyć w sali wykładowej), czy kartkówki (nikt ich nie lubi :). Zamiast tego wprowadzamy do nauki żeglarstwa najnowsze, najbardziej efektywne, przyjazne i przyjemne :) metody edukacyjne (s = smart = skipper): s-projekty, s-makiety, s-modele, s-gry, s-karty, s-debaty, s-warsztaty, s-wyprawy, s-wyzwania, s-tipy, s-triki, s-relacje, s-komiksy, s-clipy, s-kody, s-mapy, s-quizy... 

UCZESTNICY: 13-16 lat
Uczestnicy nie muszą posiadać żadnych umiejętności żeglarskich.

TERMINY 2024 

Obóz OS1   23.06 - 06.07.2024   14 dni

Obóz OS2   07.07 - 16.07.2024   10 dni
Obóz OS3   17.07 - 27.07.2024   11 dni 

Obóz OS4   28.07 - 10.08.2024   14 dni

Obóz OS5   11.08 - 24.08.2024   14 dni

Kolor szary - brak miejsc. Zapraszamy do wyboru innego terminu lub do zapisu na listę rezerwową.

Osoby, które ukończyły 15 lat zapraszamy również na odbywające się równolegle rejsy szkoleniowe.

 

CENY
14 dni - 3600 zł | 11 dni - 2890 zł | 10 dni - 2630 zł

ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie,
śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu), noclegi, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR, bezpłatny podręcznik, ubezpieczenie NNW.

Uczestnicy mieszkają w nowych domkach campingowych, w pokojach 2-, 3-osobowych (w każdym domku jest łazienka z toaletą i prysznicem)
lub w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą, łazienka z prysznicem i toaletą, balkon z widokiem na jezioro) – zdjęcia ośrodka.

DOJAZD za dodatkową opłatą:
- autokarem Skippera z 
Łodzi,
- autokarem Skippera z 
Warszawy,

- własny.
Proponujemy również dojazd łączony (autobus, pociąg, autokar Skippera) z Krakowa, Wrocławia, Katowic, Poznania, Gdańska, Szczecina, Lublina, Częstochowy, Płocka, Olsztyna, Radomia i Rzeszowa – 
szczegóły dojazdu z poszczególnych miast

STERNIK MOTOROWODNY
W ramach obozu istnieje możliwość ukończenia kursu na stopień sternika motorowodnego (od 14-go roku życia).
Zajęcia praktyczne odbywają się na nowoczesnych łodziach motorowych typu Galia 440.

 

OPŁATY DODATKOWE
- przejazd autokarem w obie strony: Łódź, Warszawa – 270 zł
- dojazd łączony z innych miast – wg cennika na stronie 
skipper.pl/dojazd
- książeczka żeglarska (dla chętnych) – 30/40 zł
- kurs motorowodny – 475 zł + opłaty egzaminacyjne: 125 zł egzamin (wpłata przed egzaminem na 
konto Skippera); 25 zł patent (wpłata po zdanym egzaminie na konto PZMWiNW)

zapisz_sie.png

W ramach programu promocyjnego Skipper Club wszyscy uczestnicy otrzymują od nas koszulkę oraz komplet firmowych gadżetów. Dodatkowo dla osób uczestniczących w kursach żeglarskich i motorowodnych – podręcznik gratis.

club2.png

.

bottom of page