top of page
kolonie żeglarskie baner

SKIPPER | KOLONIE ŻEGLARSKIE DLA DZIECI | 2023

KOLONIE ŻEGLARSKIE

SKIPPI CHALLENGE

MAZURY

Kolonie żeglarskie to idealna propozycja aktywnego spędzenia wakacji dla dzieci w wieku 9-12 lat. Kolonie Skippi Challenge gwarantują podwójną dawkę żeglarskich emocji! Ciekawe i różnorodne zajęcia żeglarskie, prowadzone na kilku typach jachtów, pozwolą uczestnikom poznać wszystkie uroki żeglarstwa śródlądowego. Na koloniach realizowane będą autorskie programy edukacji i zabaw żeglarskich Skippi: Skills, Games, Challenge oraz Racing. Oprócz żeglowania, uczestników czeka wiele atrakcji kolonijnych: wycieczki autokarowe, zabawy sportowe, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke... oraz specjalny blok zajęć do wyboru The Best Of. Kolonie żeglarskie z tak bogatym programem z pewnością spodobają się wszystkim dzieciom i będą doskonałym początkiem ich żeglarskiej przygody.

UCZESTNICY: 9-12 lat

ZAKWATEROWANIE

widok z okna budynk, w którym odbywają się kolonie żaglarskie

Kolonie żeglarskie odbywają się w Ośrodku Sportów Wodnych w Rynie. Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Dzieci mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą – sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro). Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, strzeżone kąpielisko i boiska sportowe.


Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

1. Zajęcia żeglarskie:

- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw żeglarstwa i pracy w charakterze członka załogi,
- nauka samodzielnego żeglowania na jachtach typu Laser Funboat
, Laser Bug, Topaz Taz,
- pływanie na jachtach dwumasztowych (DZ 10) oraz na jachtach kabinowych,
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- rejs po Jeziorze Ryńskim i Tałtach połączony z biwakiem i ogniskiem,
- zdobywanie certyfikatów żeglarskich
oraz:
- nauka pływania na kajakach i rowerach wodnych,
- pokaz motorowodniacki + pływanie na szybkiej motorówce (jednorazowo).


Podczas zajęć żeglarskich realizujemy 4 programy:

START SAILING
 – zajęcia wprowadzające dla uczestników, którzy na kolonii mają pierwszy kontakt z żeglarstwem.

 

SKIPPI SKILLS – aby jeździć na deskorolce, trzeba nauczyć się jeździć na deskorolce. Tak samo jest w żeglarstwie :). Umiejętności żeglarskie, zarówno te podstawowe, jak i zaawansowane, zdobędziesz na zajęciach Skippi Skills.
Program Skippi Skills wykorzystuje najlepsze światowe wzorce edukacji żeglarskiej dzieci i oparty jest na czterech certyfikatach: Skippi Junior, Skippi Sailor, Skippi Champion oraz Young Crew.


SKIPPI GAMES  zdobyte na zajęciach Skippi Skills umiejętności trzeba utrwalać i rozwijać. Najlepiej w formie gier i zabaw na wodzie. Koszykówka na jachcie, czy może tropienie stada wodnych żyraf? Sprawdź co Cię zaskoczy na zajęciach Skippi Games!

SKIPPI CHALLENGE – podejmij wyzwanie! Często zdarza Ci się robić coś, czego nie zrobił nikt przed tobą? Pewnie nie :). Na zajęciach Skippi Challenge będziesz miał taką okazję. Przygotowaliśmy dla Ciebie ekscytujące żeglarskie wyzwania!

 

certyfikaty i odznaki kolonijne

Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy oraz ratownicy mający do dyspozycji nowoczesne łodzie motorowe. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych i w dni, w których organizowane są wycieczki. Przy sąsiedniej kei całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.


2. Zajęcia kolonijne:

- wycieczka autokarowa (np.: Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko) – program wycieczki ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie,
- całodniowy rejs do Mikołajek, 

- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,

- ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke...

- zajęcia artystyczne,
- gry fabularne, zabawy logiczne...
Turnusy 7-dniowe - wycieczka autokarowa lub rejs do Mikołajek.


3. The Best Of – zajęcia do wyboru
Każdego dnia, jeden z trzech bloków programowych to zajęcia do wyboru. Każdy uczestnik może wybrać najbardziej interesujące go zajęcia z programów realizowanych na kolonii: Skippi Racing lub Smart&Art. Jednego dnia mogą to być np. zajęcia sportowe, innego zajęcia artystyczne. Uczestnik tworzy więc swój indywidualny program najciekawszych zajęć na kolonii – swoje The Best Of.

 

4. ACTIVE POINT – to ponad dwadzieścia emocjonujących gier i zabaw ruchowych w jednym miejscu, dostępnych non-stop dla wszystkich naszych kolonistów. Bieganie, skakanie, celowanie, rzucanie, łapanie, strącanie, wrzucanie, odbijanie, wybijanie, żonglowanie, wystrzeliwanie... W Active Poincie aktywność ruchowa nigdy się nie znudzi! :)
Uczestnicy mają do stałej dyspozycji boiska do siatkówki oraz piłki nożnej, które znajdują się przed budynkiem kolonijnym.

 

Oprócz kolonii żeglarskich proponujemy również kolonie żeglarsko-artystyczne, oraz kolonie żeglarsko-sportowe.


ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.

 

TERMINY

 

Kolonie K1   25.06 - 08.07.2023   14 dni

Kolonie K2   09.07 - 19.07.2023   11 dni - brak miejsc. Zapraszamy do zapisu na listę rezerwową.
Kolonie K3   19.07 - 29.07.2023   11 dni 

Kolonie K4   30.07 - 12.08.2023   14 dni 

Kolonie K5   13.08 - 26.08.2023   14 dni - ostatnie miejsca dla chłopców. Brak miejsc dla dziewczynek.

Kolonie KA   30.07 - 05.08.2023   7 dni

Kolonie KB   06.08 - 12.08.2023   7 dni

Kolonie KC   13.08 - 19.08.2023   7 dni - ostatnie miejsca dla chłopców. Brak miejsc dla dziewczynek.

Kolonie KD   20.08 - 26.08.2023   7 dni - ostatnie miejsca dla dziewczynek. Brak miejsc dla chłopców.

CENA 2023: 14 dni - 3375 zł | 11 dni - 2700 zł | 7 dni - 1750 zł 
W cenę wliczone są wszystkie atrakcje kolonijne (wycieczki, pływanie motorówką, certyfikaty, galerie foto...)

DOJAZD:

- autokarem Skippera z Łodzi - 125 zł (dojazd i powrót 250 zł),

- autokarem Skippera z Warszawy - 125 zł (dojazd i powrót 250 zł),
-
własny.

zamek w Rynie Mazury z widokiem na jezioro

Ryn – miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie, ośrodki żeglarskie i campingi.

zapisz_sie.png

W ramach programu promocyjnego Skipper Club wszyscy uczestnicy otrzymują od nas koszulkę oraz komplet firmowych gadżetów. Dodatkowo dla osób uczestniczących w kursach żeglarskich i motorowodnych – podręcznik gratis.

koszulki i gadgety kolonie żeglarskie

.

bottom of page