top of page
baner%25202_edited_edited.png

SKIPPER | KOLONIE ŻEGLARSKIE DLA DZIECI | 2024

KOLONIE ŻEGLARSKIE

SKIPPI CHALLENGE

MAZURY

Kolonie żeglarskie to idealna propozycja aktywnego spędzenia wakacji dla dzieci w wieku 8-12 lat. Kolonie Skippi Challenge gwarantują dużą dawkę żeglarskich emocji! Ciekawe i różnorodne zajęcia żeglarskie, prowadzone na kilku typach jachtów, pozwolą uczestnikom poznać wszystkie uroki żeglarstwa śródlądowego. Na koloniach realizowane będą autorskie programy edukacji i zabaw żeglarskich Skippi: Skills, Games, Challenge oraz Racing. Dla uczestników, dla których będzie to pierwszy kontakt z żeglarstwem, przygotowaliśmy program wprowadzający Start Sailing. Oprócz żeglowania, na kolonistów czeka wiele atrakcji kolonijnych: wycieczka autokarowa, zabawy sportowe, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke... oraz specjalny blok zajęć do wyboru The Best Of. Kolonie żeglarskie z tak bogatym programem z pewnością spodobają się wszystkim dzieciom i będą doskonałym początkiem ich żeglarskiej przygody. 

UCZESTNICY: 8-12 lat

ZAKWATEROWANIE

widok z okna budynk, w którym odbywają się kolonie żaglarskie

Kolonie żeglarskie odbywają się w Ośrodku Sportów Wodnych w Rynie. Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Uczestnicy mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą – sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro) lub w nowych domkach campingowych, w pokojach 2-3-osobowych (w każdym domku jest łazienka z toaletą i prysznicem). Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, kąpielisko i boiska sportowe.


Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

1. Zajęcia żeglarskie:

- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw żeglarstwa i pracy w charakterze członka załogi,
- nauka samodzielnego żeglowania na jachtach typu Laser Funboat
, Laser Bug, Topaz Taz,
- pływanie na jachtach dwumasztowych (DZ 10) oraz na jachtach kabinowych (Rhodos 940, Sportina...),
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- wyprawa żeglarska połączona z biwakiem, ogniskiem i nocowaniem na jachtach turystycznych (dla chętnych),
- zdobywanie certyfikatów żeglarskich
oraz:
- pływanie na deskach SUP, kajakach i rowerach wodnych,
- pływanie na szybkiej motorówce + pływanie na bananie lub innym pływadle holowanym za motorówką (jednorazowo, dla chętnych).


Podczas zajęć żeglarskich realizujemy 4 programy:

START SAILING
 – zajęcia wprowadzające dla uczestników, którzy na kolonii mają pierwszy kontakt z żeglarstwem.

 

SKIPPI SKILLS – aby jeździć na deskorolce, trzeba nauczyć się jeździć na deskorolce. Tak samo jest w żeglarstwie :). Umiejętności żeglarskie, zarówno te podstawowe, jak i zaawansowane, zdobędziesz na zajęciach Skippi Skills.
Program Skippi Skills wykorzystuje najlepsze światowe wzorce edukacji żeglarskiej dzieci i oparty jest na czterech certyfikatach: Skippi Junior, Skippi Sailor, Skippi Champion oraz Young Crew.


SKIPPI GAMES  zdobyte na zajęciach Skippi Skills umiejętności trzeba utrwalać i rozwijać. Najlepiej w formie gier i zabaw na wodzie. Koszykówka na jachcie, czy może tropienie stada wodnych żyraf? Sprawdź co Cię zaskoczy na zajęciach Skippi Games!

SKIPPI CHALLENGE – podejmij wyzwanie! Często zdarza Ci się robić coś, czego nie zrobił nikt przed tobą? Pewnie nie :). Na zajęciach Skippi Challenge będziesz miał taką okazję. Przygotowaliśmy dla Ciebie ekscytujące żeglarskie wyzwania!

 

certyfikaty i odznaki kolonijne

Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy oraz ratownicy mający do dyspozycji nowoczesne łodzie motorowe. Przy sąsiedniej kei całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych oraz w dni, w których organizowane są wycieczki.
Każdy uczestnik na początku kolonii otrzymuje dopasowaną do wzrostu i wagi kamizelkę ratunkową. Podczas wszystkich zajęć na wodzie uczestnicy mają założone kamizelki. 


2. Zajęcia kolonijne:

- wycieczka autokarowa (np.: Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko) – program wycieczki ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie,

- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,

- ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke...

- zajęcia artystyczne,
- gry fabularne, zabawy logiczne...


3. The Best Of – zajęcia do wyboru
Każdego dnia, jeden z trzech bloków programowych to zajęcia do wyboru. Każdy uczestnik może wybrać najbardziej interesujące go zajęcia z programów realizowanych na kolonii: Skippi Racing lub Smart&Art. Jednego dnia mogą to być np. zajęcia sportowe, innego zajęcia artystyczne. Uczestnik tworzy więc swój indywidualny program najciekawszych zajęć na kolonii – swoje The Best Of.

 

4. ACTIVE POINT – to ponad dwadzieścia emocjonujących gier i zabaw ruchowych w jednym miejscu, dostępnych non-stop dla wszystkich naszych kolonistów. Bieganie, skakanie, celowanie, rzucanie, łapanie, strącanie, wrzucanie, odbijanie, wybijanie, żonglowanie, wystrzeliwanie... W Active Poincie aktywność ruchowa nigdy się nie znudzi! :)
Uczestnicy mają do stałej dyspozycji boiska do siatkówki oraz piłki nożnej, które znajdują się przed budynkiem kolonijnym.

 

Oprócz kolonii żeglarskich proponujemy również kolonie żeglarsko-artystyczne, oraz kolonie żeglarsko-sportowe.


ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.

 

TERMINY

 

Kolonie K1   23.06 - 06.07.2024   14 dni - ostatnie wolne miejsce tylko dla chłopca

Kolonie K2   07.07 - 16.07.2024   10 dni - ostatnie wolne miejsca tylko dla chłopców
Kolonie K3   17.07 - 27.07.2024   11 dni - ostatnie wolne miejsca tylko dla chłopców

Kolonie K4   28.07 - 10.08.2024   14 dni

Kolonie K5   11.08 - 24.08.2024   14 dni
 

Kolonie KA   23.06 - 29.06.2024   7 dni

Kolonie KB   30.06 - 06.07.2024   7 dni - ostatnie wolne miejsca tylko dla dziewczynek

Kolonie KC   28.07 - 03.08.2024   7 dni - ostatnie wolne miejsca tylko dla chłopca

Kolonie KD   04.08 - 10.08.2024   7 dni 

Kolonie KE   11.08 - 17.08.2024   7 dni 

Kolonie KF   18.08 - 24.08.2024   7 dni

 

Kolor szary - brak miejsc. Zapraszamy do wyboru innego terminu lub do zapisu na listę rezerwową.

CENY
14 dni - 3600 zł | 11 dni - 2890 zł | 10 dni - 2630 zł | 7 dni - 1900 zł 
W cenę wliczone są wszystkie atrakcje kolonijne (wycieczki, pływanie motorówką, certyfikaty, galerie foto...)

DOJAZD:

- autokarem Skippera z Łodzi - 135 zł (dojazd i powrót 270 zł),

- autokarem Skippera z Warszawy - 135 zł (dojazd i powrót 270 zł),
-
własny.

zamek w Rynie Mazury z widokiem na jezioro

Ryn – miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie, ośrodki żeglarskie i campingi.

zapisz_sie.png

W ramach programu promocyjnego Skipper Club wszyscy uczestnicy otrzymują od nas koszulkę oraz komplet firmowych gadżetów. Dodatkowo dla osób uczestniczących w kursach żeglarskich i motorowodnych – podręcznik gratis.

koszulki i gadgety kolonie żeglarskie

.

bottom of page