top of page
baner%25202_edited_edited.png

SKIPPER | KOLONIE ŻEGLARSKIE DLA DZIECI | 2024

KOLONIE REGATOWE

SKIPPI RACING

MAZURY

Kolonie żeglarsko-sportowe SKIPPI RACING to propozycja dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas przez cały dzień, zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Zróżnicowany program zajęć żeglarskich, treningi żeglarstwa regatowego, ciekawe zajęcia sportowe oraz pełen atrakcji program zajęć kolonijnych (wycieczka autokarowa, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke...) – to wszystko czeka na uczestników naszych kolonii.

UCZESTNICY: 8-12 lat

ZAKWATEROWANIE

zof5.png

Kolonie żeglarskie odbywają się w Ośrodku Sportów Wodnych w Rynie. Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Uczestnicy mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą – sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro) lub w nowych domkach campingowych, w pokojach 2-3-osobowych (w każdym domku jest łazienka z toaletą i prysznicem) Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, strzeżone kąpielisko i boiska sportowe.


Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

1. Codzienne zajęcia żeglarskie:

- grupa regatowa - zajęcia z żeglarstwa sportowego na jachtach typu Topaz Taz i Laser Bug,

- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw sterowania oraz pracy w charakterze członka załogi,
- pływanie na jachtach dwumasztowych oraz na jachtach kabinowych,
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- rejs po Jeziorze Ryńskim i Tałtach połączony z biwakiem i ogniskiem,
- zdobywanie certyfikatu SKIPPI RACING oraz innych certyfikatów żeglarskich
oraz:
- pływanie na kajakach i rowerach wodnych,
- pokaz motorowodniacki + pływanie na szybkiej motorówce (jednorazowo).


Podczas zajęć żeglarskich realizujemy 4 programy:

 

SKIPPI RACING – regaty żeglarskie budzą zawsze wielkie emocje. Na zajęciach będziemy uczyć się żeglarstwa regatowego na jachtach sportowych Topaz Taz i Laser Bug. Gotowi do startu?!

SKIPPI SKILLS – aby jeździć na deskorolce, trzeba nauczyć się jeździć na deskorolce. Tak samo jest w żeglarstwie :). Umiejętności żeglarskie, zarówno te podstawowe, jak i zaawansowane, zdobędziesz na zajęciach Skippi Skills.
Program Skippi Skills wykorzystuje najlepsze światowe wzorce edukacji żeglarskiej dzieci i oparty jest na czterech certyfikatach: Skippi Junior, Skippi Sailor, Skippi Champion oraz Young Crew.


SKIPPI GAMES – zdobyte na zajęciach Skippi Skills umiejętności trzeba utrwalać i rozwijać. Najlepiej w formie gier i zabaw na wodzie. Koszykówka na jachcie, czy może tropienie stada wodnych żyraf? Sprawdź co Cię zaskoczy na zajęciach Skippi Games!

SKIPPI CHALLENGE – podejmij wyzwanie! Często zdarza Ci się robić coś, czego nie zrobił nikt przed tobą? Pewnie nie :). Na zajęciach Skippi Challange będziesz miał taką okazję. Przygotowaliśmy dla Ciebie ekscytujące żeglarskie wyzwania!

skippi_joy2.png

Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy i ratownicy mający do dyspozycji  łodzie motorowe. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych oraz w dni, w których organizowane są wycieczki. Przy sąsiedniej kei całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.


2. Zajęcia sportowe

 

Treningi, rozgrywki, wyścigi, zawody, mecze, turnieje... - to, co w sporcie lubimy najbardziej. Na każdych zajęciach poznajemy nowe gry sportowe z całego świata. Dużo ruchu i zabawy na świeżym powietrzu.

Program sportowy realizowany jest w ośmiu blokach zajęć (ok. 2 godzin) w turnusach 14-dniowych, sześciu blokach zajęć w turnusach 11-dniowych oraz czterech w turnusach 7-dniowych. Zajęcia odbywają się na miejskich obiektach sportowych w Rynie oraz na boiskach w ośrodku.


3. Zajęcia kolonijne:

- wycieczka autokarowa (np.: Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko) – program wycieczki ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie,

- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,

- ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke...

- zajęcia artystyczne,
- gry fabularne, zabawy logiczne...


Jeden z trzech bloków programowych w ciągu dnia, to zajęcia do wyboru (np.: dodatkowe zajęcia żeglarskie lub sportowe).
 

4. ACTIVE POINT – to ponad dwadzieścia emocjonujących gier i zabaw ruchowych w jednym miejscu, dostępnych non-stop dla wszystkich naszych kolonistów. Bieganie, skakanie, celowanie, rzucanie, łapanie, strącanie, wrzucanie, odbijanie, wybijanie, żonglowanie, wystrzeliwanie... W Active Poincie aktywność ruchowa nigdy się nie znudzi! :)

Oprócz kolonii żeglarsko-sportowych proponujemy również 
kolonie żeglarsko-artystyczne oraz kolonie Skippi Challenge.


ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.

 

TERMINY

Kolonie KR-1   23.06 - 06.07.2024   14 dni 

Kolonie KR-2   07.07 - 16.07.2024   10 dni - ostatnie wolne miejsce tylko dla chłopca
Kolonie KR-3   17.07 - 27.07.2024   11 dni - ostatnie wolne miejsca tylko dla chłopców

Kolonie KR-4   28.07 - 10.08.2024   14 dni 

Kolonie KR-5   11.08 - 24.08.2024   14 dni
 

Kolonie KR-A   23.06 - 29.06.2024   7 dni

Kolonie KR-B   30.06 - 06.07.2024   7 dni 

Kolonie KR-C   28.07 - 03.08.2024   7 dni - ostatnie wolne miejsce tylko dla chłopca

Kolonie KR-D   04.08 - 10.08.2024   7 dni 

Kolonie KR-E   11.08 - 17.08.2024   7 dni 

Kolonie KR-F   18.08 - 24.08.2024   7 dni

Kolor szary - brak miejsc. Zapraszamy do wyboru innego terminu lub do zapisu na listę rezerwową.

CENY
14 dni - 3600 zł | 11 dni - 2890 zł | 10 dni - 2630 zł | 7 dni - 1900 zł 
W cenę wliczone są wszystkie atrakcje kolonijne (wycieczki, pływanie motorówką, certyfikaty, galerie foto...)

DOJAZD:

- autokarem Skippera z Łodzi - 135 zł (dojazd i powrót 270 zł),

- autokarem Skippera z Warszawy - 135 zł (dojazd i powrót 270 zł),
-
własny.

rynzamek.jpg

Ryn – miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie i ośrodki żeglarskie.

zapisz_sie.png

W ramach programu promocyjnego Skipper Club wszyscy uczestnicy otrzymują od nas koszulkę oraz komplet firmowych gadżetów. Dodatkowo dla osób uczestniczących w kursach żeglarskich i motorowodnych – podręcznik gratis.

club2.png

.

bottom of page