baner%25202_edited_edited.png

SKIPPER | KOLONIE ŻEGLARSKIE 2021

KOLONIE

ŻEGLARSKO-

SKIPPI GAMES

SPORTOWE

MAZURY

ŻEGLARSKIE | ŻEGLARSKO-ARTYSTYCZNE | ŻEGLARSKO-SPORTOWE

Kolonie żeglarsko-sportowe to propozycja dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas przez cały dzień, zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Zróżnicowany program zajęć żeglarskich, ciekawe zajęcia sportowe oraz pełen atrakcji program zajęć kolonijnych (wycieczki autokarowe, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke...) – to wszystko czeka na uczestników naszych kolonii.

UCZESTNICY: 9-12 lat

ZAKWATEROWANIE

zof5.png

Kolonie żeglarskie odbywają się w Ośrodku Sportów Wodnych w Rynie. Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Uczestnicy mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą – sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro). Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, strzeżone kąpielisko i boiska sportowe.


Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

1. Codzienne zajęcia żeglarskie:

- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw żeglarstwa i pracy w charakterze członka załogi,
- nauka samodzielnego żeglowania na jachtach typu Laser Funboat, Laser Bug, Topaz Taz, Figielek,
- pływanie na jachtach dwumasztowych (Mak 808, DZ 10) oraz na jachtach kabinowych,
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- rejs po Jeziorze Ryńskim i Tałtach połączony z biwakiem i ogniskiem,
- zdobywanie certyfikatów żeglarskich
oraz:
- nauka pływania na kajakach i rowerach wodnych,
- pokaz motorowodniacki + pływanie na szybkiej motorówce (jednorazowo).


Podczas zajęć żeglarskich realizujemy 4 programy:

SKIPPI SKILLS – aby jeździć na deskorolce, trzeba nauczyć się jeździć na deskorolce. Tak samo jest w żeglarstwie :). Umiejętności żeglarskie, zarówno te podstawowe, jak i zaawansowane, zdobędziesz na zajęciach Skippi Skills.
Program Skippi Skills wykorzystuje najlepsze światowe wzorce edukacji żeglarskiej dzieci i oparty jest na czterech certyfikatach: Skippi Junior, Skippi Sailor, Skippi Champion oraz Young Crew.


SKIPPI GAMES – zdobyte na zajęciach Skippi Skills umiejętności trzeba utrwalać i rozwijać. Najlepiej w formie gier i zabaw na wodzie. Koszykówka na jachcie, czy może tropienie stada wodnych żyraf? Sprawdź co Cię zaskoczy na zajęciach Skippi Games!

SKIPPI CHALLENGE – podejmij wyzwanie! Często zdarza Ci się robić coś, czego nie zrobił nikt przed tobą? Pewnie nie :). Na zajęciach Skippi Challange będziesz miał taką okazję. Przygotowaliśmy dla Ciebie ekscytujące żeglarskie wyzwania!

SKIPPI RACING – regaty żeglarskie budzą zawsze wielkie emocje. Na zajęciach regatowych będziemy ścigać się na jachtach Topaz Taz i Laser Bug. Gotowi do startu?!

Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy i ratownicy mający do dyspozycji nowoczesne łodzie motorowe. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych i w dni, w których organizowane są wycieczki. Przy sąsiedniej kei całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.


2. Zajęcia sportowe

 

WORLD GAMES – na zajęciach uczestnicy poznają gry sportowe z całego świata. Zarówno te znane, jak i nieznane, poważne i śmieszne. Ruch, zabawa, uśmiech wprawią Was w doskonały nastrój, który towarzyszyć Wam będzie przez całe wakacje.
W ramach zajęć sportowych prowadzone będą również zajęcia piłkarskie FOOTBALL TEAM.

Program sportowy realizowany jest w ośmiu blokach zajęć (ok. 2 godzin) w turnusach 14-dniowych i w sześciu blokach zajęć w turnusach 11-dniowych. Zajęcia odbywają się na miejskich obiektach sportowych w Rynie oraz na boiskach w ośrodku.


3. Zajęcia kolonijne:

- dwie wycieczki autokarowe (np.: Mikołajki, Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Park Wodny "Tropikana") – program wycieczek ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie,

- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,

- ogniska z szantami, dyskoteki, zajęcia artystyczne,
- gry fabularne, zabawy logiczne...

Jeden z trzech bloków programowych w ciągu dnia, to zajęcia do wyboru (np.: dodatkowe zajęcia żeglarskie, artystyczne).

 

4. ACTIVE POINT – to ponad dwadzieścia emocjonujących gier i zabaw ruchowych w jednym miejscu, dostępnych non-stop dla wszystkich naszych kolonistów. Bieganie, skakanie, celowanie, rzucanie, łapanie, strącanie, wrzucanie, odbijanie, wybijanie, żonglowanie, wystrzeliwanie... W Active Poincie aktywność ruchowa nigdy się nie znudzi! :)

Oprócz kolonii sportowych proponujemy również 
kolonie żeglarsko-artystyczne oraz kolonie z rozszerzonym programem żeglarskim.


ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.

 

TERMINY

Kolonie KS1   27.06 - 10.07.2021   14 dni

Kolonie KS2   11.07 - 21.07.2021   11 dni
Kolonie 
KS3   21.07 - 31.07.2021   11 dni

Kolonie KS4   01.08 - 14.08.2021   14 dni

Kolonie KS5   15.08 - 28.08.2021   14 dni

Kolorem szarym zaznaczono turnusy, na które przyjmujemy już tylko zapisy na listę rezerwową.

 

CENA: 14 dni - 2490 zł | 11 dni - 1980 zł 

Przyjmujemy płatności bonem turystycznym.

DOJAZD za dodatkową opłatą:
- autokarem Skippera z
 Łodzi,
- autokarem Skippera z
 Warszawy przez Ostrołękę.


OPŁATY DODATKOWE
- przejazd autokarem Skippera w obie strony: Łódź, Warszawa – 150 zł; Ostrołęka – 110 zł

rynzamek.jpg

Ryn – miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie i ośrodki żeglarskie.

zapisz_sie.png

W ramach programu promocyjnego Skipper Club wszyscy uczestnicy otrzymują od nas koszulkę oraz komplet firmowych gadżetów. Dodatkowo dla osób uczestniczących w kursach żeglarskich i motorowodnych – podręcznik gratis.

.